Pączkownia

O franczyzie – Pączkownia

Pączkownia Smak sprzed lat to wyjątkowy, słodki koncept street food, jedyny taki w Polsce. Przede wszystkim jest to marka z polskim rodowodem, opierająca się na długiej tradycji rodzinnej. Sekretny przepis na pączki, oparty na specjalnej recepturze rodziny, jest przechowywany i przekazywany z pokolenia na pokolenie od 1937 roku. Pączki są ręcznie przyrządzane przez entuzjastów słodkości, korzystających ze składników pochodzenia lokalnego. W Pączkowni, pączki są smażone na bieżąco, na widoku klientów, dostarczane zawsze świeże i pełne smakowitego nadzienia. Podróż firmy rozpoczęła się w 2017 roku, w Śremie, a obecnie marka dynamicznie rośnie, otwierając nowe punkty zarówno w kraju, jak i za granicą. Punkty te od początku skupiają się na sprzedaży na świeżym powietrzu, dzięki czemu restrykcje dotyczące gastronomii nie miały wpływu na firmę. Firma niezmiennie pracuje na pełnych obrotach.

Pomoc dla przedsiębiorcy

Po pierwsze – firma podchodzi indywidualnie do każdego Franczyzobiorcy. Przed zawarciem umowy, razem z nim analizuje potencjalne szanse i ryzyko na rynku dla nowego punktu franczyzowego. Po przeprowadzeniu dogłębnego audytu i otrzymaniu pozytywnej opinii, firma pomaga w znalezieniu najlepszego miejsca w danym mieście oraz w zdobyciu funduszy finansowych, w tym z funduszy unijnych. W podejściu do biznesu firma opiera się nie na spekulacjach i prognozach, ale na solidnych dowodach, co sprawia, że wszystkie dotychczas otwarte punkty nadal są aktywne na rynku, a niektórzy z Franczyzobiorców otwierają kolejne lokalizacje.

 

Po drugie – Pączkownia dostarcza w pełni wyposażoną przyczepę, z wbudowanym systemem wodnym. Do uruchomienia potrzebne jest tylko podłączenie do prądu. Wszystkie sprzęty i rozwiązania były wcześniej testowane przez firmę w jej własnych punktach sprzedaży, co daje pewność, że spełniają wszelkie normy i standardy. Mobilną przyczepę można szybko uruchomić i przenieść w inne miejsce, by lepiej służyć klientom. Takie rozwiązanie oznacza również niższy czynsz w porównaniu do tradycyjnego biznesu. Transport i montaż przyczepy w punkcie Franczyzobiorcy zapewnia przeszkolony przez firmę Zespół Montażystów.

 

Firma oferuje wszechstronne wsparcie merytoryczne i techniczne, nie tylko na początku, ale również przez cały czas działalności. Przekazuje wszystkie sekrety swojego sukcesu podczas licznych szkoleń dotyczących receptur, bezpieczeństwa i higieny produkcji oraz zarządzania biznesem. Oferuje model wsparcia oparty na sprawdzonym systemie dostaw, zapewnia pełną obsługę serwisową oraz zestaw nowoczesnych narzędzi do monitorowania sprzedaży. Każdy punkt objęty jest opieką, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem w prowadzeniu biznesu. Dzięki temu firma utrzymuje wysoką jakość produktów i usług, które są kluczowym elementem receptury na sukces.

 

Franczyzobiorca może również liczyć na wsparcie marketingowe w obszarze social media, organizowania sieciowych akcji promocyjnych oraz przygotowywania profesjonalnych sesji zdjęciowych i filmów. Działania marketingowe są prowadzone dla całej sieci, aby utrzymać spójność kampanii promocyjnych oraz ich wysoki standard na terenie całego kraju. Niemniej jednak, firma nie ogranicza możliwości działania Franczyzobiorcy w zakresie marketingu lokalnego, który może skorzystać z konsultacji marketingowych firmy oraz z materiałów promocyjnych przekazywanych wszystkim Partnerom.

 

Firma zależy na ciągłym rozwoju swoich Franczyzobiorców i ich zespołów. Pączkownia to nie tylko pojedyncze osoby, ale zespół zaangażowanych i lojalnych przedsiębiorców, którzy wspierają się nawzajem. Wspólnie dzielą się pomysłami i doświadczeniem w prowadzeniu biznesu, motywując się wzajemnie. Dzięki zaangażowaniu każdego z Franczyzobiorców, firma nieustannie rośnie, nie tylko otwierając nowe lokalizacje, ale także rozszerzając ofertę produktów. Firma posiada proces i know-how, ale zależy jej na opinii i pomysłach Franczyzobiorców.

Kryteria do współpracy

  • Posiadanie niezbędnych środków finansowych.
  • Osobiste zaangażowanie w codzienną działalność sklepu (szczególnie na początkowym etapie jego funkcjonowania).
  • Chęć poznania asortymentu oferowanego do sprzedaży.

Szczegóły o firmie

Pelczyk Group Roman Pelczyk

Plac Kosynierów 26, 63-130 Książ Wielkopolski

+48 575 570 780

franczyza@paczkownia.com.pl

paczkownia.com.pl

UDOSTĘPNIJ: