Millennium Bank

O franczyzie – Millennium Bank

Franczyzowy układ Banku Millennium to sieć składająca się z ponad 220 placówek, umieszczonych w starannie wybranych miejscach na terenie całej Polski. System ten jest stale rozwijany, z uwzględnieniem efektywności. Obecne poszukiwania koncentrują się na partnerach z miast liczących przynajmniej 10 tys. mieszkańców, gdzie nie funkcjonuje jeszcze żadna filia Banku Millennium.

 

Bank Millennium kieruje swoją propozycję franczyzy do każdego, kto ma ambicję prowadzić własną działalność gospodarczą. Chętnie współpracuje z osobami, które już prowadzą firmę, jak i z tymi, którzy dopiero mają w planach jej założenie.

 

Obecność Banku Millennium na polskim rynku datuje się od 1989 roku, zaś od 2003 roku funkcjonuje on pod swoją obecną marką. Sieć franczyzowa jest rozwijana od marca 2007 roku, a doświadczenie zdobyte pod szyldem eurobanku przed połączeniem banków w listopadzie 2019 roku, pozwoliło na wytworzenie solidnej sieci działającej pod marką Banku Millennium. Bank ten jest siódmym co do wielkości bankiem w Polsce, zatrudniającym około 6000 pracowników i prowadzącym sieć przekraczającą 500 oddziałów. Fuzja z eurobankiem umocniła pozycję Banku Millennium, szczególnie w obszarze kredytów konsumenckich, rozszerzając model franczyzy i rozwijając kompetencje w zakresie zarządzania.

Pomoc dla przedsiębiorcy

Wraz z rozwojem sieci placówek i partnerów, rośnie udział multifranczyzobiorców. Sieć franczyzowa jest wysoko priorytetyzowana w strategii banku. Franczyzodawca dysponuje silną marką, wspieraną przez aktywne, ogólnokrajowe działania promocyjne. Bank posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z siecią franczyzową, zdobyte pod marką eurobank. Nie istnieje opłata początkowa za przystąpienie do systemu, a koszt uruchomienia dwustanowiskowej placówki jest niski. Wszystkie placówki partnerskie korzystają z jednolitego systemu informatycznego banku i są objęte identycznym wsparciem informatycznym. Placówki partnerskie są traktowane na równych zasadach jak własne oddziały banku w zakresie procesów sprzedaży. Bank Millennium oferuje partnerom wsparcie marketingowe i dostęp do materiałów promocyjnych.

Szacowany koszt inwestycji

Partner pokrywa koszt inwestycji z własnych środków, ale możliwe jest również skorzystanie z dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej lub z Urzędu Pracy. Koszty uruchomienia placówki to wydatki partnera na remont lokalu, instalację alarmu, ubezpieczenie oraz wizualizację wewnętrzną. Minimalny koszt wyposażenia dwustanowiskowej placówki wynosi około 39 tys. zł. Bank Millennium pokrywa koszty związane z utrzymaniem i serwisowaniem przekazanego sprzętu komputerowego oraz szkoleniem personelu.

Kryteria do współpracy

Placówka franczyzowa Banku Millennium powinna spełniać pewne standardy. Lokal powinien znajdować się w centrum miasta lub przy głównej ulicy handlowej, powinien mieć co najmniej 36 m2 powierzchni sprzedaży oraz zaplecze. Witryna od ulicy powinna mieć min. 2x2m szkła bez krat, a także możliwość zawieszenia neonu zewnętrznego. Lokal powinien mieć możliwość podłączenia stałego łącza o dużej przepustowości i stały zewnętrzny adres IP. Jeśli jesteś zainteresowany/a otwarciem własnej placówki franczyzowej, skontaktuj się za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie banku lub prześlij swoje dane na adres email: partner@bankmillennium.pl.

Szczegóły o firmie

Punkty własne:  409

Punkty franczyzowe:  225

Bank Millennium SA

ul. Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa

partner@bankmillennium.pl

UDOSTĘPNIJ: